Blog

Ciepłe okna – ile można na nich zaoszczędzić?

Osoby, które przygotowują się do remontu domu lub są na etapie jego projektowania, muszą podjąć decyzję dotyczącą wyboru okien. Obecnie bardzo dużo mówi się o kwestiach energooszczędności, która dotyczy...
Ciepłe okna – ile można na nich zaoszczędzić?

Jak dbać o okna PCV?

Choć większość producentów dba o to, by ich okna były w stanie przetrwać niemalże wszystko i służyć przez dziesiątki lat bez zarzutu, to warto pamiętać o tym, że nie są one niezniszczalne. Stolarka okienna i drzwiowa, zwłaszcza w budynkach energooszczędnych i pasywnych, to zwykle poważna inwestycja. Jeżeli chcemy otrzymać okna o bardzo dobrych parametrach, to musimy się bowiem liczyć ze sporymi kosztami. Warto zatem dołożyć wszelkich starań, aby nasze okna należycie spełniały swoje zadania przez długie lata.

Jak dbać o okna PCV?

Okna drewniane czy plastikowe?

Kupując okna oczekujemy, że będą one nam służyć przez długie lata, cały czas gwarantując taki sam komfort wynikający z izolacyjności termicznej, przejrzystości i wygody obsługi. Od nowoczesnych okien wymagamy zatem przede wszystkim wysokiej trwałości i jakości wykonania. Jaki wpływ na te aspekty ma materiał, z którego została wykonana rama okna? Które z obecnych na rynku rozwiązań jest najlepsze – nowoczesne okna drewniane, czy może okna PCV o podwyższonej izolacyjności termicznej ramy? Wybór nie jest wcale taki prosty, jakby mogło się wydawać.

Okna drewniane czy plastikowe?

ThermoFasada Zachód

ul. Poznańska 18
60-185 Skórzewo (k. Poznań)
biuro@thermofasada.pl
kom.: 502 390 607

Zostaw kontakt - oddzwonimy!

Facebook