Montaż okien

W powszechnym rozumieniu montaż okien sprowadza się do umieszczenia okna w otworze okiennym, przymocowaniu go do muru oraz uszczelnieniu szczelin montażowych pianką poliuretanową.

W rzeczywistości stolarka otworowa nowej generacji, a zwłaszcza ta w wersjach energooszczędnych, czy pasywnych wymaga od wykonawcy bogatej wiedzy  technicznej oraz wieloletniego doświadczenia w realizacji powierzonych projektów.

 

Zakup stolarki otworowej często wraz z roletami bądź żaluzjami fasadowymi i montażem stanowi znaczący nakład finansowy, dlatego należy fachowo wykonać powierzone prace, tak by zainwestowane środki zamortyzowały się w trakcie użytkowania.

Na chwilę obecną na rynku dostępne są różnorodne materiały montażowe i zróżnicowane techniki montażu -każdorazowo należy dostosować je do specyfiki obiektu oraz potrzeb klienta. W trakcie prac montażowych stosowane są wyłącznie markowe i certyfikowane produkty takich firm jak: ILLBRUCK, SOUDAL, ISO CHEMIE, SIKA, ARISTO, KNELSEN, KLINAR itp.

Stosowane techniki montażu:

montaż standardowy z termicznym uszczelnieniem złącza okiennego z wykorzystaniem pianki poliuretanowej
montaż warstwowy nazywany ”ciepłym montażem”, gdzie oprócz pianki poliuretanowej stosuje się paroszczelną folię wewnętrzną oraz paroprzepuszczalną i wiatrochronną folię zewnętrzną
montaż trójwarstwowy za pomocą taśmy wielofunkcyjnej – jedna taśma w trzech warstwach uszczelnienia   
montaż w warstwie izolacji – osadzenie okien poza murem nośnym stosując systemowe konsole       
montaż na systemowych poszerzeniach lub na podwalinach z polistyrenu ekspandowanego (klinarytu)

 

ThermoFasada Zachód

ul. Poznańska 18
60-185 Skórzewo (k. Poznań)
biuro@thermofasada.pl
kom.: 502 390 607

Zostaw kontakt - oddzwonimy!

Facebook