Dom pełen naturalnego światła

Najlepszy sposób na naturalne światło w Twoim domu!

Najlepszy sposób na naturalne światło w Twoim domu! 

Nie da się ukryć, że naturalne światło jest nam bardzo potrzebne do życia. Zwłaszcza jesienne i zimowe dni skłaniają do myślenia o tym, jak najlepiej możemy wykorzystać uroki naturalnego światła. Jak wprowadzić je do naszej przestrzeni? Odpowiedzią są duże przeszklenia w domu!

Jakie są plusy dużych przeszkleń w domu?

Duże przeszklenia, o których mówimy to przede wszystkim fasady okienne, ogrody zimowe i systemy drzwi przesuwnych. Podstawową zaletą ich zaletą jest oczywiście wprowadzana duża ilość naturalnego światła. Ale czy to jedyny plus takiego rozwiązania? Absolutnie nie! Duże przeszklenia w łatwy sposób łączą przestrzeń mieszkalną z ogrodem, czy tarasem. Dodatkowo, sprawiają, że elewacja naszego domu wygląda nowocześniej. Nie da się także pominąć faktu, iż doskonale optycznie powiększają wnętrze.

Funkcjonalność i komfort 

Zdajemy sobie sprawę, że przy wyborze elementów w naszym domu, funkcjonalność zastosowanych rozwiązań to podstawa. Nieograniczony komfort użytkowania tarasu, czy bezkolizyjnego przejścia do ogrodu jest jednym z ważniejszych argumentów, dla których decydujemy się na zakup lub budowę domu. Bardzo istotny dla funkcjonalności pomieszczenia jest sposób obsługi drzwi tarasowych. Duże przeszklenia, wyposażone w pakiety 3-szybowe są ciężkie, dlatego warto zamontować napęd elektryczny, który może uruchamiać przesuwanie skrzydła za pomocą pilota, włącznika na ścianie, czy sterowania w aplikacji na smartfonie.

Termoizolacja, czyli czy duże przeszklenia powodują wychładzanie pomieszczeń?

Drzwi tarasowe, czy panoramiczne fasady szklane stanowią sporą część elewacji i w porównaniu do zaizolowanego muru mają znacznie wyższy współczynnik przenikania ciepła. Oczywiście można temu zaradzić wybierając nowoczesne ciepłe systemy zaopatrzone w profile okienne najnowszej generacji oraz ciepłe pakiety szybowe.

Bezpiecznie i intymnie?

No dobrze…, a co z bezpieczeństwem i komfortem domowników? Czy okna zajmujące dużą powierzchnię fasady powodują, że do końca życia będziemy chowali się przed swoimi sąsiadami? Na to pytanie istnieje również kilka odpowiedzi. Po pierwsze, wiele zależy od tego w jakiej okolicy mieszkamy i gdzie umiejscowimy przeszklenia. Wielu inwestorów, którzy decydują się na tego typu rozwiązanie na dom wybierają lokalizacje otoczone lasem, czy bardzo dużym ogrodem. W takich sytuacjach, sąsiedzi nie będą nam zaglądać w okna.

Ale zawsze, niezależnie od lokalizacji, warto pomyśleć o osłonach okiennych – np. nowoczesnych żaluzjach fasadowych, które nie tylko pełnią funkcję zapewniania intymności, kiedy jej potrzebujemy, ale pozwalają sterować ilością dostarczanego światła do pomieszczeń, co w przypadku letnich, gorących miesięcy i południowej ekspozycji może być kluczowe dla zachowania przyjemnego komfortu w domu bez konieczności montowania klimatyzacji.  

To twój wybór! 

Jeśli już się przekonałeś, że duże przeszklenia wpasują się do twojej przestrzeni, nie czekaj dłużej i już dzisiaj dowiedz się, co możemy ci zaoferować. Dobierzemy najlepsze rozwiązania dla Twojego domu!

Jesteśmy do Twojej
dyspozycji

Zadzwoń do nas: 502 390 607
lub napisz wiadomość używając formularza

Formularz kontaktowy