Drzwi tarasowe przesuwne — jakie wybrać?

Drzwi tarasowe przesuwne nie otwierają się jak klasyczne drzwi balkonowe — do środka lub na zewnątrz. Zamiast tego ich skrzydła przemieszczają się równolegle względem siebie, zachodząc jedno na drugie. Czy warto zdecydować się na drzwi tarasowe przesuwne? Jakie wybrać, aby jak najdłużej cieszyć się ich funkcjonalnością? Sprawdź!

Jakie zalety mają drzwi tarasowe przesuwne?

Drzwi tarasowe przesuwne zyskały ogromną popularność, dzięki ich niezliczonym zaletom:

  • nie potrzebują dużo miejsca na otwieranie i zamykanie;
  • wyglądają nowocześnie i elegancko;
  • doskonale doświetlają wnętrze pomieszczenia.

Jakie są różnice między drzwiami tarasowymi przesuwnymi z aluminium a z drewna?

Współcześnie producenci stolarki okiennej i drzwiowej oferują swoim klientom wiele funkcjonalnych systemów, które zachwycają nowoczesnym wyglądem i wygodą użytkowania. Do najbardziej efektownych należą drzwi tarasowe przesuwne. Wady i zalety takich drzwi wynikają w głównej mierze z rodzaju zastosowanego podczas produkcji materiału. 

Najwięcej korzyści można wskazać w przypadku aluminiowych drzwi przesuwnych. W porównaniu ze stolarką wykonaną z drewna są one znacznie lżejsze i odporniejsze na negatywny wpływ czynników zewnętrznych. Ponadto drzwi tarasowe aluminiowe nie wymagają konserwacji, pozostając w dobrym stanie technicznym przez lata bez konieczności zabezpieczania ich powierzchni przed deszczem czy słońcem. 

Jakie są dostępne warianty systemów otwierania i zamykania drzwi tarasowych przesuwnych?

W systemach drzwi tarasowych przesuwnych można zdecydować się na otwieranie i zamykanie ręczne. Niektóre modele umożliwiają również zastosowanie napędu automatycznego sterowanego przyciskiem lub pilotem. 

Ważne! Jeśli zastanawiasz się, jakie rolety na drzwi tarasowe przesuwne wybrać, zainteresuje Cię system MB-Skyline R z tzw. zerowym słupkiem. Taki wybór umożliwia zastosowanie osłon okiennych od zewnątrz typu SkyFLow i screenów SkyRoll. 

Zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz trwałe drzwi przesuwne na swój taras!

Jesteśmy do Twojej
dyspozycji

Zadzwoń do nas: 502 390 607
lub napisz wiadomość używając formularza

Formularz kontaktowy