Jakie są zalety i cechy okien plastikowych?

Okna plastikowe już od wielu lat są numerem jeden zarówno w budownictwie prywatnym, jak i usługowym. Popularność tych systemów okiennych wynika z ich wysokiej trwałości, małych wymagań konserwacyjnych oraz stosunkowo niskich kosztów produkcji. Dobre okna plastikowe, czyli jakie? Przeczytaj o najważniejszych zaletach i najbardziej istotnych cechach stolarki PCV. 

Dlaczego okna plastikowe są popularnym wyborem wśród wielu osób?

Obecnie wiele osób decyduje się na okna plastikowe. Kiedy trzeba wymienić stolarkę, mało kto stawia na systemy drewniane lub aluminiowe, z uwagi na kwestie związane z finansami i konserwacją. Więc ile kosztują okna plastikowe? Otóż w porównaniu z innymi materiałami, są stosunkowo niedrogie. Ponadto łatwo się je czyści i pielęgnuje.

Jakie kwestie wpływają na wybór wysokiej jakości okien plastikowych?

Jeśli wybierasz okna plastikowe, zwróć uwagę na energooszczędność systemów profili okiennych. Stolarka powinna spełniać wymagania dotyczące izolacyjności, dzięki czemu zapewni najniższe straty ciepła i pozwoli zmniejszyć wydatki na ogrzewanie. Duże znaczenie przy określaniu jakości okien plastikowych ma więc współczynnik przenikania ciepła (Uw lub Uf). Określa on, ile ciepła ucieka przez przeszklenie lub ramę. Co do zasady, im jest niższy, tym lepiej.

Obecnie wiele osób kładzie duży nacisk na kwestie związane z ekologią. Dlatego producenci, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, stawiają na przyjazne środowisku materiały. Dowodem na to są np. profile Deceuninck Elegant, w których zastosowano materiał z recyklingu EcoPowerCore.

Jakie są style, kolory i wzory okien plastikowych?

Producenci okien plastikowych oferują różne warianty wyglądu okien. W ten sposób starają się sprostać wysokim wymaganiom inwestorów, którym zależy na unikalności i estetyce stolarki okiennej.

Dlatego w przypadku systemu profili Deceuninck Elegant czy Deceuninck Abstract istnieje możliwość wyboru dwóch rodzajów listew przyszybowych (prostokątnych lub zaokrąglonych). Dobrze docenić również możliwości wyboru wykończenia. Producent oferuje okna gładkie, strukturą przypominające drewno, matowe, metaliczne i z aluminiowymi nakładkami. 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat okien plastikowych, skontaktuj się z nami. 

Jesteśmy do Twojej
dyspozycji

Zadzwoń do nas: 502 390 607
lub napisz wiadomość używając formularza

Formularz kontaktowy