Jakie są kluczowe pytania o montaż okien?

Prawidłowy montaż okien powinien gwarantować odpowiednie zabezpieczenie złącza okiennego zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz. Odpowiednio zainstalowana stolarka musi chronić przed wiatrem i opadami atmosferycznymi oraz przed stratami ciepła. Jakie czynniki wpływają na to, ile kosztuje montaż okien? Dlaczego nie warto oszczędzać na montażu stolarki i jak wygląda ciepły montaż okien? Odpowiadamy.

Jakie są zalecenia dotyczące szczelności i izolacji podczas montażu okien?

Obecnie rekomenduje się klientom kupowanie okien wraz z usługą tzw. ciepłego montażu. Termin ten odnosi się właściwie do techniki montażu trójwarstwowego, która umożliwia uzyskanie w pełni szczelnego połączenia między oknem a murem. A więc jak wygląda ciepły montaż okien w praktyce (poprawne nazewnictwo to szczelny montaż)? Polega na instalacji przeszkleń przy użyciu 3 warstw (wewnętrznej paroszczelnej, środkowej uszczelniającej i zewnętrznej paroprzepuszczalnej). Duże znaczenie w ciepłym montażu ma całkowite lub częściowe wysunięcie ramy poza lico ściany. Oznacza to, że okno instaluje się w warstwie izolacji termicznej za pomocą specjalnie przygotowanej do tego konstrukcji. Taki wybór sprawia, że montaż okien staje się nieco droższy. Pozwala jednak zapewnić skuteczną ochronę przed wilgocią dla piany poliuretanowej znajdującej się wokół ościeżnicy. Tym samym ciepły montaż przyczynia się do zminimalizowania ryzyka rozwoju pleśni w miejscu styku stolarki z murem i zmniejsza szanse na powstanie mostków termicznych, przez które uciekałoby ciepło. 

Jakie kwestie należy wziąć pod uwagę przy wyborze profesjonalnego usługodawcy do montażu okien?

Prawidłowy montaż okien ma ogromne znaczenie dla utrzymania odpowiedniej szczelności i izolacyjności termicznej. Pomaga w pełni wykorzystać potencjał technologii zastosowanych w wybranym systemie okiennym. Bez odpowiedniej techniki i doświadczenia monterów instalacja stolarki może okazać się mało efektywna. 

Wybierając usługodawcę do montażu okien, warto postawić na firmę o ugruntowanej pozycji na rynku, która działa w branży od wielu lat. Dzięki temu można mieć pewność, że pracownicy w czasie instalacji wezmą pod uwagę wszystkie parametry niezbędne do zapewniania najwyższego poziomu energooszczędności, trwałości i estetycznego wyglądu.

Jeśli zależy Ci na profesjonalnym montażu i wysokiej jakości systemach okiennych, zadzwoń! 

Jesteśmy do Twojej
dyspozycji

Zadzwoń do nas: 502 390 607
lub napisz wiadomość używając formularza

Formularz kontaktowy