Jakie żaluzje fasadowe wybrać?

Coraz więcej osób szuka trwałych i wytrzymałych zewnętrznych osłon okiennych, które pozwolą na swobodne kontrolowanie ilości światła wpadającego do pomieszczeń. W takiej sytuacji doskonałym wyborem są żaluzje fasadowe. Co to jest za system i z jakich materiałów powinien być wykonany? Na co zwrócić uwagę podczas wyboru tego typu zewnętrznych osłon okiennych? No i czy żaluzje fasadowe są antywłamaniowe? Odpowiadamy. 

Jakie materiały są najlepsze do żaluzji fasadowych?

Żaluzje fasadowe to zewnętrzne osłony okienne, które są nieustannie narażone na negatywny wpływ m.in. pogody. Powinny być wykonane z trwałych i wytrzymałych materiałów odpornych na deszcz, słońce czy mróz. Takie wymagania spełniają systemy produkowane z użyciem aluminiowych profili i lameli. Doskonale sprawdzają się w budynkach w nowoczesnym i modernistycznym stylu. Dzięki prostocie  i lekkości wyglądają estetycznie na każdej stolarce okiennej. 

Ważne! Przed wyborem żaluzji fasadowych upewnij się, czy materiały, z których zostały wykonane pokryto wysokiej jakości powłokami lakierniczymi. Tylko odpowiednio zabezpieczone lamele będą Ci służyć przez wiele lat.

Jakie funkcje i opcje regulacji powinny mieć żaluzje fasadowe?

Klienci ceniący nowoczesne i wygodne elementy wyposażenia często stawiają na żaluzje fasadowe. Rodzaje zastosowanych w nich funkcji z łatwością da się dostosować do potrzeb domowników. 

Żaluzje fasadowe umożliwią Ci m.in.:

  • kontrolowanie ilości światła wpadającego do pomieszczeń — dzięki zmianie kąta nachylenia lameli, możesz zyskać większe lub mniejsze zacienienie;
  • zredukowanie kosztów klimatyzacji przez zmniejszenie nagrzewania się wnętrza domu;
  • ograniczenie ryzyka włamania, dzięki zasłonięciu żaluzji np. podczas dłuższych nieobecności.

Ważne! Zapytaj o możliwość montażu żaluzji fasadowych z napędem elektrycznym podłączonym do inteligentnego systemu zarządzania domem. Taki wybór pozwoli Ci na swobodne korzystanie z żaluzji i zapewni komfort użytkowania.

Jesteśmy do Twojej
dyspozycji

Zadzwoń do nas: 502 390 607
lub napisz wiadomość używając formularza

Formularz kontaktowy